Vannastavne aktivnosti igraju važnu ulogu u odgojno-obrazovnom procesu rada Mješovite srednje škole Sapna. Zadatak vannastavnih aktivnosti je da svakom učeniku pruže mogućnost da razvije svoja interesiranja i da usvoji nova znanja i vještine. Također, podstiču kognitivni, emocionalni i socijalni razvoj učenika, a što opet sve pozitivno unapređuje njihova dostignuća u nastavnom procesu. U okviru vannastavnih aktivnosti učenici se pripremaju za različita takmičenja i smotre, a svoja dostignuća i rezultate pokazuju i tokom školskih priredbi i izložbi. Izvođenje vannastavnih aktivnosti je ponekad otežano, jer je teško naći termin za rad sekcije s obzirom da većina učenika putuje ugovorenim prevozom te zbog toga ne mogu ostajati poslije nastave u školi. Za rad vannastavne aktivnosti se uglavnom odvaja jedan čas sedmično, ali skoro uvijek prije nastupa, takmičenja i sl. učenici i njihovi mentori provedu i po nekoliko sati dnevno kako bi se postigli što bolji rezultati. Tokom proteklih dvadeset godina postojale su mnogobrojne sekcije od kojih danas neke više nisu aktivne.
U školskoj 2024/25. godini u Mješovitoj srednjoj školi Sapna djeluju sljedeće sekcije:

Ime i prezime profesora

Naziv vannastavne aktivnosti

Munir Kahrimanović

Bosančica i druga pisma / Crveni križ

Vahdeta Kahrimanović

Bosančica i druga pisma

Alida Hiskić

Kreativci

Halida Suljkanović

Civitas

Sinan Džafić

Mašinska sekcija

Dženuma Smajlović

Sportska sekcija

Jasminka Hadžić

Likovna sekcija

Senaid Alić

Likovna sekcija

Muhamed Omerović

Muzička sekcija

Merima Mešić

Mladi fizičari

Zekerijah Smajlović

Informatička sekcija

Emir Brzović

Tvrđave i gradovi

Šefik Ibrišević

Ekološka sekcija

Salko Redžepović

Auto CAD i 3D modeliranje

Fadil Poljaković

Auto CAD i 3D modeliranje

Velid Bešić

Poduzetništvo

Šefik Ibrišević

Poduzetništvo

Ibrema Omerović

Zidne novine

Adaleta Salihbegović

Film i fotografija

Avdija Mešanović

Maketarstvo

Nermina Smajlović

Folklorna sekcija

Slika
AutoCAD i 2D/3D modeliranje
U Mješovitoj srednjoj školi Sapna se od školske 2008/2009. godine pa do danas organizira vannastavni rad u okviru sekcije AutoCAD 2D/3D modeliranje. Ova sekcija je namijenjena onim učenicima koji žele da prošire svoje znanje iz AutoCAD-a 2D/3D modeliranja. Također, uloga ove sekcije je i priprema učenika za takmičenja (školsko, kantonalno i federalno takmičenje).
Sekcija je podijeljena u dva dijela, u jednom (2D) su učenici drugog i trećeg razreda koji rade zadatke iz oblasti AutoCAD 2D, a u drugom dijelu sekcije su učenici četvrtog razreda i oni rade zadatke iz 3D modeliranja. Do školske 2020/21. godine i 2D i 3D modeliranje se radilo u AutoCAD-u, dok od školske 2021/22. godine 3D modeliranje se radi u Solidworks-u.
I u okviru redovne nastave učenici rade 2D i 3D modeliranje, gdje konstruiraju brojne mašinske dijelove, sklopove i dijelove koji učenici sami biraju kao npr. zupčanici, vratila osovine u režimu PART gdje se stiču svi potrebni uslovi rada za rad u režimu ASSEMBLY, gdje je moguće vršiti sklapanje tih dijelova i raditi određene simulacije.
Rad u 3D modeliranju postao je mnogo zanimljiviji otkako u školi postoji 3D printer gdje učenici mogu izraditi određene dijelove i izvršiti njihovo printanje u 3D pomoću ender-printera.
Neki od rezultata koje su ostvarili učenici ove sekcije na federalnom takmičenju su:
III Festival rada (Tešanj 2011.) - 3. mjesto Halilović Zulija
IV Festival rada (Doboj 2012.) - 3. mjesto Halilović Zulija
VI Festival rada (Livno 2014.) - 3. mjesto Kahrimanović Ismet
VIII Festival rada (Živinice 2016.) - 3. mjesto Hodžić Ibrahim

Voditelji ove sekcije od početka njenog rada pa do danas su profesori Salko Redžepović i Fadil Poljaković.

Slika
Sekcija CIVITAS

Sekcija CIVITAS postoji jako dugo u našoj školi i ona zapravo čini praktični dio predmeta demokratija i ljudska prava pa su zato i rukovodioci ove sekcije uglavnom profesori koji predaju ovaj predmet. Projekat građanin je praktični dio CIVITAS programa, gdje učenici u svojoj zajednici istražuju problem i mjere javne politike u cilju razvijanja svojih rješenja koja predstavljaju nadležnim institucijama. Cilj je uključiti mlade u rješavanje problema lokalne zajednice kako bi osnažili svoju ulogu građanina u demokratskom društvu.
Članovi sekcije su uglavnom učenici trećih razreda, jer se u tom razredu realizira predmet demokratija i ljudska prava. Svake godine članovi sekcije učestvuju na takmičenju u okviru kojeg odabiru jedan problem iz lokalne zajednice, istražuju ga, objašnjavaju, predlažu alternativne mjere javne politike, predočavaju politiku svog razreda i na kraju nude mjere za rješavanje spomenutog problema.
Slika
Crveni križ
 
Sekcija Crveni križ, koja djeluje u sklopu rada Crvenog križa općine Sapna, ima za cilj da razvije empatiju i odgovornost prema drugima. U svom dugogodišnjem radu članovi sekcije su bili učesnici različitih edukativnih, humanitarnih i društveno-korisnih aktivnosti. Svake godine volonteri Crvenog križa u saradnji sa Zavodom za transfuziologiju Univerzitetsko-kliničkog centra Tuzla učestvuju u organizaciji dobrovoljnog darivanja krvi sa našom školom kao domaćinom, a svakom darivanju prethodi edukacija propraćena filmom koji nosi naziv Krv kao lijek. Pored toga organiziraju se i predavanja o različitim temama iz oblasti zdravlja i sigurnosti. Kao volonteri Crvenog križa učenici učestvuju u distribuciji materijalne pomoći za stare i materijalno-ugrožene kategorije stanovništva na području općine Sapna. U sklopu programa rada učenici prolaze obuku pružanja prve pomoći, koju imaju priliku nakon toga pokazati na takmičenjima ili stručnim obukama i seminarima.
Tim za civilno-vojnu podršku ambasade SAD je 2016. godine održao predavanje o pružanju prve pomoći i prezentaciju opreme rada i interventnih službi. Naša škola, domaćin ovog seminara, ugostila je tom prilikom i profesore iz srednjih škola u Teočaku i Kalesiji, a predavanje su još održali i predstavnici Policijske stanice Sapna, Oružanih snaga BiH i Profesionalne vatrogasne jedinice Kalesija.
Članovi ove sekcije su također 2015. godine učestvovali u pokaznoj vježbi evakuacije učenika i uposlenika u slučaju požara. Sprovedena akcija je rezultat saradnje predstavnika Crvenog križa, Civilne zaštite općine Sapna, Doma zdravlja Sapna i Policijske stanice Sapna.
Voditelj ove sekcije bio je profesor Nijaz Omerović. Pored njega tu je i profesor Munir Kahrimanović koji je pored učestvovanja u pripremanju učenika za takmičenje iz prve pomoći, ujedno i koordinator akcije dobrovoljnog darivanja krvi ispred naše škole. Da članovi sekcije vrlo često po završetku škole i dalje volontiraju u Crvenom križu pokazuje primjer našeg bivšeg učenike Dine Hasanovića, koji trenutno obnaša funkciju predsjednika Mladih Crvenog križa Sapna.
Slika
Debatna sekcija
 
Debatna sekcija uspostavljena je školske 2007/08. godine. Prvi vođa Debatne sekcije bio je Mirnes Gušić, a kasnije je sekciju preuzeo Mevludin Lupić te drugi profesori. Aktivnosti na uvođenju sekcije su koordinirane sa Centrom za kulturu dijaloga Sarajevo, koji je ujedno ponudio i okvirni plan rada ove sekcije. Ta inicijativa je korespondirala sa inicijativama Pedagoškog zavoda Tuzla, kojom se želio poseban naglasak staviti na razvoj kritičkog mišljenja kod učenika putem rada sekcije, a posljedično, tu praksu uvesti u svakodnevni odgojno-obrazovni rad svih predmeta.
Cilj rada ove sekcije je ponuditi učenicima mogućnost dodatnog učenja sadržaja koje nastava ne tretira ili tretira nedovoljno te razviti posebne sposobnosti kod učenika. Debata je osnov komunikacije i preduslov napretka u demokratskom društvu, zato je debatna sekcija trebalo da da doprinos u ukupnoj demokratizaciji društva kroz obuku mladih generacija. Tokom rada u Debatnoj sekciji učenici mogu:
- izgrađivati samopouzdanje i prevladavanje straha od javnog nastupa;
- razvijati retoričke vještine, umijeće slušanja te analitičke sposobnosti rješavanja problema unutar timskog rada;
- trenirati i unapređivati logičko razmišljanje i zaključivanje.
Slika
Dramska sekcija
 
Članovi Dramske sekcije su rado viđeni na svakoj priredbi zato što svojim originalnim nastupom uvijek oraspolože i nasmiju publiku. Sekcija postoji od samog osnivanja škole. Prvih nekoliko godina voditelj ove sekcije bio je profesor Munir Kahrimanović, ali unazad jednu deceniju sekcijom vrlo uspješno rukovodi profesorica Jasminka Hadžić. Ono što je karakteristično za ovu sekciju u posljednje vrijeme jest da učenici sami osmišljavaju scenarij, uloge, koreografiju, kostime i sve ostalo što je bitno za scenski nastup. Svoje predstave uglavnom izvode na školskim priredbama, ali su također nastupali i širom Bosne i Hercegovine gdje su osvajali i značajne nagrade. Svakako treba spomenuti učešće naših glumaca na Festivalu dramskog stvaralaštva srednjiih škola 2012. godine u Travniku, Festivalu dramskog stvaralaštva u Živinicama 2019. godine kao i višestruke nastupe na Smotri kulturnog stvaralaštva u Kalesiji. U 2020. godini učestvovali su na trodnevnom filmskom seminaru na temu Jezik filma u svrhu prevencije međuvršnjačkog nasilja u organizaciji Udruženja „Mladi Tuzle“ i Pozorišta mladih Tuzla.
Neke od najznačajnijih predstava sa kojima su se predstavljali publici su: Na liniji, Rap & folk, Pusti snovi, Škola mahalanja, Hamlet na bosanski način, (NE)poznato lice, Daske koje život znače, Idemo u Evropu, Zbogom srednja školo itd.
Kroz ovu sekciju je prošlo mnogo talentovanih mladih glumaca. Među njima se svakako izdvaja Sadika Kahrimanović (sada Avdić) koja je svoje fakultetsko obrazovanje nastavila na Akademiji dramskih umjetnosti u Tuzli. U Jajcu 2020. godine na Pozorišnim igrama osvaja nagradu za najbolju mladu glumicu. Svoj kreativni i glumački potencijal Sadika uspješno prenosi na mlađe generaciju u okviru ART Centra Ankata u kojem podučava mlađe naraštaje osnovama glume i scenske umjetnosti.
Slika 75
Slika 76
Slika
Film i fotografija
 
Sekcija Film i fotografija nastoji ovjekovječiti priče vezane za školu foto ili video zapisom kako bi ostao trajan trag o postojanju i radu ove škole za buduće generacije. Iz tog razloga članovi ove sekcije prisustvuju svim važnim događajima koji se dešavaju u školi i van nje.  Fotografije zabilježene na ovim događajima, učenici uglavnom izrađuju i  izlažu u prostorijama škole. Članovi ove sekcije davali su vrijedan doprinos školskom listu Sehara dok je izlazio, a pored toga učestvovali su na određenim festivalima i takmičenjima.
Fotografija je uvijek zauzimala važno mjesto u kulturnom aspektu rada naše škole. Početkom 2022. godine u našoj školi je raspisan Konkurs za najbolju fotografiju. Postojale su tri kategorije za koje su učenici mogli slati fotografije: Prirodne ljepote moga zavičaja, Tradicija mog kraja i Portret. Učenicima koji su ostvarili najbolji plasman uručene su nagrade, a od nagrađenih fotografije kao i ostalih pristiglih fotografija napravljena je izložba.
Na konkursu pod nazivom Sportom protiv droge 2008. godine videospot naše učenice Mine Omerović  osvojio je prvo mjesto u Tuzli. Mina je bila autor i scenarista ovog spota, a glumci su bili također učenici naše škole. Na Festivalu u Zenici 2008. godine, u okviru revije amaterskog filma, dokumentarni film na istu temu osvojio je prvo mjesto.
U povodu 7. maja -  Dana džamija u Bosni i Hercegovini, Muftijstvo tuzlansko je 2021. godine raspisalo konkurs za učenike srednjih škola za najbolji kratki film pod nazivom Džamije su simboli našeg trajanja. Učenica naše škole Amela Hamidović osvojila je drugo mjesto na ovom takmičenju za kratak film u kojem je igrala glavnu ulogu i čiji je scenarij sama napisala.
Tokom proteklih dvadeset godina, sekcijom su rukovodili različiti profesori, od kojih svakako treba spomenuti: Vahdetu Kahrimanović, Mirzu Živčića, Envera Aščića, a u skorije vrijeme rukovodilac sekcije je Adaleta Salihbegović.
Slika

Folklorna sekcija

Nastupi članova Folklorne sekcije su uvijek rado gledani na priredbama i drugim manifestacijama kako u školi tako i van nje. Putem različitih koreografija i uz tradicionalnu nošnju ova sekcija čuva dašak starih vremena od zaborava. Ples i igra su ti koji su popularni među mladim ljudima pa je tako i ova sekcija uvijek privlačila velik broj zaljubljenika narodnih kola i igara. Pored nastupa u okviru školskih priredbi članovi ove sekcije su često nastupali i na različitim festivalima i smotrama. Zadnjih nekoliko godina sekciju vodi i organizira profesorica Nermina Smajlović.

Slika

Kreativci

Sekcija Kreativci je jedna od najmlađih sekcija u našoj školi. Osnovana je u septembru 2022. godine, ali je već za kratko vrijeme privukla pažnju svojim rezultatima. Sekcija je namijenjena svim učenicima koji žele stvarati bolje okruženje oko sebe uz moto Budi promjena koju želiš vidjeti. Članovi ove sekcije žele krenuti od sebe i činiti pozitivne promjene u svojoj školi i lokalnoj zajednici. Kreativci su u proteklom periodu realizirali nekoliko značajnih projekata od kojih izdvajamo: Projekat Bosanski ćilim (crtanje i oslikavanje ćilima u holu Škole), Projekat Kalendar (izrada tematskog stonog kalendara za 2023. godinu).
Obilježavanje značajnih datuma također je planirano u radu ove sekcije pa se tako obilježavaju: Dan djeteta, Dan srednjoškolaca, Dan volontera, a tu je i učestvovanje u manifestaciji Dan jabuke i pekmeza i sl. Od njih očekujemo da i u narednom periodu pokažu svoju kreativnost i originalne ideje. Voditeljica sekcije je profesorica Alida Huskić.
Slika

Likovna sekcija

 

Likovna sekcija postoji u školi od samog njenog osnivanja. Članovi Likovne sekcije su tokom prethodnih godina uzimali učešće na općinskim, kantonalnim i međunarodnim takmičenjima, gdje su osvajali i određena priznanja i nagrade. Likovni radovi učenika ove sekcije ukrašavaju hodnike i učionice, odnosno prostor naše škole, a pored toga imaju i svoj izložbeni kutak unutar škole.
Mnogobrojni učenici su bili članovi ove sekcije, a čiji radovi su redovno bili objavljivani u školskom listu Sehara. Među njima se posebno ističu Đedović Nihad, Memić Semir, Salihović Amir, Muminović Nijaz i Omerovic Aldin. Svakako treba izdvojiti Aldinovo osvojeno prvo mjesto na 19. međunarodnoj izložbi radova koja se održala u Celju (Republika Slovenija) u kategoriji omladine uzrasta od 16 do 20 godina. Tema konkursa bila je Tradicionalna nošnja i igre mog naroda, a Aldin je predstavio tradicionalnu nošnju Bošnjaka XVIII stoljeća i na taj način pobijedio pristigle radove iz cijelog svijeta. Likovni radovi ovih učenika još uvijek ukrašavaju zidove naše škole.
Sekciju je dugo vremena vodio profesor Nermin Halilović, a od 2021/2022. godine sekciju uređuje i vodi profesorica Jasminka Hadžić.
Slika
Maketarstvo

Sekcija Maketarstvo u našoj školi datira od 2009. godine i mogu da je pohađaju svi učenici bez obzira na zvanje i zanimanje. Obično se realizira u grupama gdje jednu grupu može da pohađa pet do deset učenika. Za realizaciju programskih sadržaja obično su zadužena dva profesora. Ove godine to su profesori Avdija Mešanović i Enver Aščić. Cilj izrade neke makete je da se stvori slika stvarnog stanja nekog oblika (objekta, mašine, naselja itd.). Makete se izrađuju na osnovu nacrta. Kao osnovni materijal za izradu makete koristi se drvo, papir, karton, plastika, ljepilo, stiropor, siporeks kao i ostali materijali koji se lahko obrađuju.
U prethodnom periodu naši učenici su izradili nekoliko maketa od kojih treba izdvojiti: Fontanu, Vodeni zid, Stari most od kamena, Naselje Župa Sapna itd. S navedenim maketama je naša škola učestvovala na festivalima stvaralaštva tehničkih i stručnih škola i osvojili su nekoliko prvih i drugih mjesta.
Slika
Muzička sekcija

Muzička sekcija zauzima najvažnije mjesto u kulturno-umjetničkom predstavljanju Mješovite srednje škole Sapna. Sekcija je počela sa radom od samog početka rada škole i traje do danas. Voditelj sekcije je dugo godina bio profesor Ahmed Helać, koji je bio izuzetno posvećen radu sekcije i zahvaljujući kome je sekcija i bila tako uspješna. Nakon njega vođenje sekcije i brigu o muzičkim nastupima preuzeli su profesorica Alida Huskić, a zatim i profesor Muhamed Omerović.
Sekcija je u svom radu obuhvatala dva segmenta: orkestar i hor. Članovi sekcije su imali priliku da nauče svirati instrumente, prvenstveno klavijature i gitaru, a također su uvježbavali svoje glasovne sposobnosti u solo i horskom pjevanju. Zadnjih nekoliko godina muzičku sekciju sačinjavaju uglavnom pjevači, bez orkestra.
Muzička sekcija redovno učestvuje na svim školskim priredbama, općinskim manifestacijama, svečanostima u povodu Dana općine Sapna, Dana Armije Republike Bosne i Hercegovine, a dugi niz godina redovno je nastupala na Smotri kulturno-umjetničkog stvaralaštva u Kalesiji, koja se nažalost više ne održava. Za svoj rad dobili su mnogobrojna priznanja i pohvale. Muzička sekcija veoma dobru saradnju ostvaruje sa Vokalno-instrumentalnim sastavom Merak Sapna, i uglavnom su članovi Muzičke sekcije istovremeno i članovi Meraka.
Slika 77
Slika 78
Slika
Novinarska sekcija
 
Školski list Sehara
 
Školski list Sehara, izlazi od 2004. godine, kao list učenika i nastavnika Mješovite srednje škole Sapna. Sadržaj Sehare je od početka bio usmjeren na rezultate koje su postizali učenici, vannastavne aktivnosti i rezultate tih aktivnosti, a nezaobilazne su tokom godina bile i aktuelnosti iz škole, iz naselja naše općine te stručni tekstovi, književni prikazi, umjetnički kutak u kojem su prikazivani literarni i likovni radovi naših učenika, zatim prikazi filmova, a uvijek je bilo mjesta i za fotografije naših maturanata.
Članovi Novinarske sekcije koji su stvarali sadržaj Sehare su se mijenjali svake školske godine – jedni bi je ostavljali završavajući svoje školovanje, a dolazili bi novi članovi. Tokom godina kroz uredništvo su prolazili i učenici koji su kasnije postali vrsni novinari poput Armina Redžića, koji je radio za više novinskih kuća u Sarajevu, među kojima je i BH radio 1, Anisa Mahmutović koja je radila na radiju Glas Drine, RTV TK i za više drugih medija, Edisa Seferović i Enesa Sinanović, novinarke na radiju Glas Drine, ali i drugi, kasnije uspješni ljudi koji su se bavili stvaranjem u raznim kreativnim djelatnostima, poput Sadike Kahrimanović koja je pozorišna glumica i autor.
Sehara je izašla u 29 brojeva, a veći dio se nalazi i u elektronskoj formi te je dostupan na školskoj internet-stranici. Školski list su vodili profesori Munir Kahrimanović u prvih 8 brojeva, a od 2008. godine Novinarsku sekciju vodi profesor Mirzet Bećirović.
U okviru Novinarske sekcije je nekoliko godina postojala i Radio-Sehara. Članovi sekcije su pripremali radio-emisiju sa vijestima iz škole koja se emitovala vikendom u jutarnjem terminu na radiju Glas Drine. Voditelj sekcije u početku je bio profesor Munir Kahrimanović, a kasnije profesorica Alida Huskić.
Slika
Zidne novine
 
Sekcija Zidne novine u školi postoji od samog početka rada škole. Do 2008. godine sekcijom je rukovodio profesor Fadil Poljaković, a nakon njega sekciju je preuzela profesorica Ibrema Omerović koja i danas vodi ovu sekciju. U samom početku rada zidne novine su služile kako bi informirale  učenike o novostima iz svijeta sporta, mode, muzike i sl. Pored toga njihova uloga se ogleda i u tome što značajno doprinose uređenju i lijepom izgledu škole, jer se na oglasnim pločama uvijek mogu vidjeti urađeni plakati, crteži kao i različite dekoracije. Sekcija također ima i obrazovni karakter te učenici na odmorima uvijek mogu pročitati edukativne i poučne sadržaje koje pripremaju članovi ove sekcije. U zadnjih nekoliko godina ova sekcija se najviše bavi obilježavanjem značajnih datuma koji se tiču škole, naše zajednice i društva općenito. Glavna oglasna ploča nalazi se na samom ulazu u školu i ona služi kao izložbeni pano radova učenika sekcije Zidne novine. Sekcija redovno obilježava i prigodnim materijalima informira o Svjetskom danu voda, Međunarodnom danu obrazovanja, Međunarodnom danu žena, Međunarodnom danu srednjoškolaca, Svjetskom danu knjige i autorskih prava, kao i drugim značajnim datumima sa kojima se učenici trebaju upoznati. Ova sekcija također na svoj način učestvuje u obilježavanju i svih drugih datuma važnih za školu i našu zajednicu kao što je Dan jabuke i pekmeza, Dan državnosti Bosne i Hercegovine, Dan nezavisnosti Bosne i Hercegovine, Dan škole i sl.
Slika
Recitatorska sekcija
 
Recitatorska sekcija okuplja učenike od prvog do četvrtog razreda i u okviru nje učenici vježbaju pravilno i lijepo izražavanje, vrše odabir prigodnih tekstova i pjesama za nastup te rade na usavršavanju recitatorskih i voditeljskih vještina. Članovi ove sekcije učestvuju na svim priredbama i manifestacijama u školi, a vrlo često nastupaju i na drugim važnim kulturnim, vjerskim i društvenim događajima u općini pa i šire. U protekle dvije decenije učestvovali su na mnogobrojnim takmičenjima na području Tuzlanskog kantona, gdje su često ostvarivali zapažene rezultate. Ovdje svakako treba spomenuti učenicu Fatimu Budić koja je na Festivalu kulturno-umjetničkog stvaralaštva u Kalesiji nekoliko puta osvajala drugo mjesto, a 2006. godine je na ovom festivalu osvojila prvo mjesto, a na kantonalnom takmičenju drugo. Voditelj sekcije od početka rada Škole je profesor Munir Kahrimanović, a kasnije i profesorica Vahdeta Kahrimanović koji pored rada u ovoj sekciji, također uređuju i pripremaju program za priredbe koje se organiziraju u našoj školi.
Slika

Sportske sekcije
 
U školi od sportskih sekcija trenutno postoji samo odbojkaška. Ranijih godina postojale su i košarkaška i fudbalska sekcija. Članovi ovih sekcija su nastupali na različitim takmičenjima, turnirima i manifestacijama širom Tuzlanskog kantona. Također su igrali mnogobrojne prijateljske utakmice sa drugim školama iz susjednih općina. Odbojkaši redovno uzimaju učešće na Memorijalnom turniru u odbojci Hasan Delić gdje su ponekad osvajali i neko od prva tri mjesta. Svake godine se organizira i školsko takmičenje u fudbalu po odjeljenjima. Pored toga, učenici imaju mogućnost da se takmiče i u drugim sportovima kada je sportski dan, a koji se organizira dvaput godišnje. Profesori zaduženi za ove sekcije su Dženuma Smajlović i Amer Redžić.
0 0
© 2003 - 2025 msssapna.skolatk.edu.ba. Napravljeno sa mojWeb 2.10.5 | LEFTOR